شهردار قرچک گفت: 2 سرای محله بااعتباری بالغ‌بر20 میلیارد ریال در دهه فجر به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر قرچک، محسن خرمی شریف در این خصوص اظهار داشت: با توجه به نیاز شهر قرچک به مراکز فرهنگی و استفاده شهروندان از سرای محله، این مهم در دهه فجر به نتیجه خواهد رسید و شاهد افزایش سرانه فرهنگی خواهیم بود.

وی بابیان اینکه سرای محله نقش مهمی در توسعه فضای فرهنگی جامعه دارد، افزود: وجود سرای محله و فعالیت آن در سطح شهر می‌تواند در کاهش آسیب‌های اجتماعی کمک شایانی کند.

این مدیر شهری بابیان اینکه سرای محله از مهم‌ترین بستر تقویت و ترویج مشارکت مردم در محله‌های شهری است، افزود: سراهای محله مشارکت اهالی را در حوزه‌های اجتماعی،‌ آموزشی، ‌توانمندسازی،‌ سلامت و محیط‌زیست و مدیریت بحران امکان‌پذیر می‌کند.

شهردار قرچک بیان داشت: این ۲ سرای محله بااعتباری بالغ‌بر ۲۰ میلیارد ریال از منابع مالی شهرداری و هرکدام به مساحت ۲۲۰ مترمربع در ۲ طبقه به بهره‌برداری خواهد رسید.

خرمی شریف بابیان اینکه این پروژه هم‌اکنون ۹۵ در صد پیشرفت فیزیکی دارد، خاطرنشان کرد: سرای محله ولیعصر(عج) و ۱۵ خرداد در ۲ طبقه با ظرفیت ۲۴ کلاس در محل پارک‌های ولیعصر(عج) و ۱۵ خرداد احداث‌شده و افتتاح می‌شود.

وی بیان داشت: این پروژه با حضور رئيس سازمان برنامه‌وبودجه استان تهران به زمین خورد که با پیگیری‌های مستمر مدیریت شهری قرچک به‌زودی افتتاح و مورداستفاده شهروندان قرار گیرد.