یک مقام مسئول گفت: با توجه به افزایش عرضه مرغ در کشتارگاه‌ها، ازدیاد تقاضا در عید قربان تأثیری بر نوسان قیمت نخواهد داشت.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، محمد یوسفی، رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی، از کاهش ۳۰۰ تومانی نرخ مرغ از ابتدای هفته در بازار خبر داد و گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۷ تا ۷ هزار و ۵۰۰، مرغ آماده به طبخ میدان بهمن ۹ هزار و ۷۰۰ و خرده فروشی‌های سطح شهر از ۹ تا ۱۱ هزار و ۲۰۰ تومان متغیر است. وی افزود: هم اکنون شرکت پشتیبانی امور دام هر کیلو مرغ گرم را با نرخ ۷ هزار و ۹۹۰ تومان و مرغ منجمد با قیمت ۶ هزار و ۲۰۰ تومان در غرفه‌های میادین میوه و تره بار عرضه می‌کند که با این وجود می‌توان گفت عرضه مرغ منجمد با این نرخ رایگان است چرا که قیمت آن از یک کیلو نان سنگک ارزان‌تر است.

گوشت سفید

یوسفی در پاسخ به این سوال که آیا افزایش تقاضا در عید قربان بر قیمت مرغ تأثیرگذار خواهد بود، بیان کرد: با توجه به افزایش عرضه، ازدیاد تقاضا به سبب برگزاری جشن ها و مراسم مختلف تأثیری بر نوسان قیمت‌ها در بازار نخواهد داشت، ضمن آنکه در تالارهای عروسی از مرغ‌های منجمد توزیعی از سوی شرکت پشتیبانی امور دام استفاده می‌شود. رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی در پایان قیمت مرغ در روزهای آتی را پیش‌بینی کرد و گفت: با توجه به خنک شدن هوا، کاهش تلفات جوجه و رشد و وزن گیری سریع مرغ پیش‌بینی می‌شود که قیمت مرغ از ابتدای هفته آینده با کاهش در بازار روبه‌رو شود.